BETONSOFT CONCRETE MIXING PLANT AUTOMATION SOFTWARE

Betonsoft Web İzleme

Yerel ağ ile bağlı bir bilgisayardan kayıt değişikliği, raporlamalar,
yetkilendirme, parametre değişiklikleri, üretim bilgisayarındaki
operasyonları etkilemeden uzaktan gerçekleştirilebilir. Üretim
ekranı da canlı olarak izlenebilmektedir.

Galeriye Git

Betonsoft Canlı
Santral İzleme

Üretim aşamalarını anlık olarak takip etme ve bazı düzenlemelere olanak sağlayıp kullanıcılara büyük kolaylık sağlamaktadır.

Canlı izleme sizlerin konforunu düşünerek, kendini kullanıcı yerine koyarak tasarlanmış dinamik ve akıcı bir yapıya sahiptir. Canlı izleme sizlere iş gücü ve zaman tasarufu sağlayıp, üstünüzden büyük ölçüde yükü alır.

Birçok fonksiyona sahip Betonsoft Canlı İzleme, üretim başlatma dışında üretim programının sahip olduğu çoğu özelliği kapsamaktadır.

Galeriye Git
Betonsoft canlı izleme ile neler yapılabilir

* Santrallerinize ait anlık üretim aşamaları ve üretim bilgilerinin takibi,
* Anlık stok durumlarınızın takibi ve anlık olarak Harcanan Malzeme miktarlarını görebilme,
* Firma – Tesis İşlemleri içerisinde tesis genel özellikleri tanımlayabilme. (Mikser Kapasitesi vb.)
* Malzeme tanımlamaları ve değişikliği yapılabilme.
* Silo tanımlamaları ve değişikliği yapılabilme.
* Kullanıcı tanımı ve Kullanıcı yetkilendirme ayarları yapılabilme.
* Sipariş oluşturma. Oluşturulan siparişler anlık olarak üretim bilgisayarına yansımaktadır.
* Reçete düzenlemeleri, yeni reçete oluşturma işlemleri yapılabilme.
* Müşteri, Şantiye, Kamyon, Sürücü, Pompa ve Hizmet tanımlamaları ve düzenlemeleri yapılabilme
* Üretim Detay raporu, İrsaliye bilgileri gibi diğer raporlar ve çıktıları alınabilme gibi bir çok işlemi, rapor takiplerini ve santral canlı üretim takibini uzaktan sağlayabilirsiniz.

Merkez Lite / Muhasebe Entegrasyonu

Logo, Netsis, Mikro, ETA ve birçok ERP/muhasebe programıyla cari, irsaliye, hammadde, reçete, sipariş ve cari risk gibi bilgi alışverişleri gerçekleştirilebilir. Üstelik bu özelliklerin tümünün alınması zorunlu olmayıp yalnızca ihtiyaç duyulanlar alınabilmektedir.

Galeriye Git

ERP Aktarım Yazılımları

Logo, Netsis, Mikro, ETA ve birçok ERP/muhasebe programıyla cari, irsaliye, hammadde, reçete, sipariş ve cari risk gibi bilgi alışverişleri gerçekleştirilebilir. Üstelik bu özelliklerin tümünün alınması zorunlu olmayıp yalnızca ihtiyaç duyulanlar alınabilmektedir.

Kantar Yazılımları

Otomatik stok girişi, beton ağırlığı tolerans kontrolü, otomatik iade beton miktar tespiti özelliklerine sahiptir.

E-İrsaliye

E-İrsaliye belgesi, yeni bir belge türü olmayıp, kâğıt ortamdaki “Sevk İrsaliyesi” belgesi ile aynı hukuki niteliklere sahiptir.

Mal hareketlerinin elektronik ortamda düzenli bir şekilde izlenebilmesi amacıyla, hali hazırda kâğıt ortamda düzenlenmekte olan “Sevk İrsaliyesi” belgesinin, elektronik belge olarak elektronik ortamda düzenlenmesi, alıcısına elektronik ortamda iletilmesi ve elektronik ortamda muhafaza ve ibraz edilmesine ilişkin bir elektronik belgedir.

E-İrsaliye 2 şekilde uygulanacaktır. E-İrsaliye mükellefine sistemden direkt gönderme ve E-İrsaliye mükellefi olmayana ortak VKN den gönderme.

Teknik alt yapısı ve işleyişi E-Faturaya benzer, kapalı sistemdir, yani göndericisi ve alıcısı GİB ya da özel entegratör sistemlerine bağlantıyla gönderir alır.

Geçmiş dönemlerde hazırlanan irsaliyelere ulaşım ya da denetim ve kontrol anlarında, elektronik ortamda yer alan E-İrsaliyelere ulaşım süresi saniyelerle ölçülür.

E-İrsaliye üzerinde barkod bulunur ve yol polisleri el terminalleri marifetiyle şoförün cep telefonundaki dijital ya da kağıt barkodu okutarak irsaliyenin detaylarına ulaşırlar.

E-İrsaliye kamyonların plaka bilgileri ile eşleşik ve ağırlık ölçme istasyonları ile entegre olacağından kamyonlar durdurulmadan da nakliye yapılabileceklerdir.

Betonsoft E-İrsaliye Modülü ile birlikte mükellefler, e-İrsaliye geçiş sürecinde Gerekli bilgi ve veri yapısını kendi içlerinde barındırabilecek ve Entegrasyon katmanı için gerekli olan yapıyı sağlayabilecekler.

Elektronik Beton İzleme Sistemi (EBİS) Nedir?

Elektronik Beton İzleme Sistemi (EBİS) yani çipli beton, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Aselsan’ın ortak geliştirdiği, şantiyelerde beton döküm esnasında numunelerin standartlara uygun olarak alınması, laboratuvar ortamında kürlenmesi, basınç deneylerinin takibi ve raporlanması işlemlerinin takibini yaparak doğru sonuçlar elde edilmesini amaçlamaktadır.

EBİS’in Amacı

* Yapı denetime tabi binalardan beton döküm aşamasında, standartlara uygun olarak beton numunesinin alınması
* 16-72 saat içerisinde numunenin şantiyeden çıkışının yapıldığının teyit edilmesi ve takibi
* Numunenin laboratuvar ortamında kürlenmesi işleminin takibi
* Laboratuvar ortamında basınç dayanımı testlerinin yapılması
* Test sonuçlarının doğru olarak raporlanması
* Dışarıdan gelebilecek müdahaleleri önleyerek numunelerin takibini sağlamaktır.

Kullanılan Araçlar

Elektronik Beton İzleme Sisteminde, şantiyeden numune alımı esnasında betonun içerisine konulan RFID etiket (çip), RFID okuyucuları bulunan numune kırım cihazı ve sistemin takibi için kullanılan mobil uygulama bulunur.

Aselsan tarafından geliştirlien beton numunesi kırma cihazı Beton numunesi alınırken betonun içine RFID çip yerleştirilir ve mobil uygulama üzerinden istenilen bilgiler girilerek sisteme tanımlanır.

Mobil uygulama üzerinden konumu takip edilebilen numuneler, 16-72 saat sonra laboratuvar ortamına taşınarak kür havuzlarına yerleştirilir. Aynı şekilde kür işlemi de mobil uygulama ile takip edilen numuneler 7. ve 28. gün makinede kırılarak değerleri elektronik ortama gönderilir.

Ebis sistemine uygun alt yapı sağlayan Betonsoft ile gerekli parametreler ile kolayca entegre olup bu sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hızlı ve kolay kurulum ile dakikalar içerisinde kurulum gerçekleştirilir ve program aktif hale getirilir. Ardından bize özel irsaliye tasarımınızı iletebilir, İrsaliyeniz üzerine Ebis Kare Kodu dahil edilebilir; üretimlerinizi sekteye uğratmadan, devletin getirdiği şart ve prosedürlere uygun şekilde çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz.
 
#
Tamam